Бостън победи Кливланд със 104:86 точки във втория мач от полуфиналната серия в Източната конференция на Националната баскетболна лига и изравни резултата в серията на 1:1 победи.

Загубата дойде малко, след като звездата на домакините Леброн Джеймс получи приза си за Най-полезен играч в редовния сезон на НБА. За 17-кратните шампиони от Бостън най-полезен беше Ражон Рондо, който се отличи с 13 точки и 19 асистенции, а Рей Алън добави 22 точки. Отборът на Бостън извоюва победата в мача в третата част, която спечели с 31:12 точки. Леброн Джеймс записа 24 точки за "кавалерите". За победителите Кевин Гарнет добави 18 точки и 10 борби, а резервата Рашид Уолъс се отчете със 17 точки.

Стив Неш реализира 33 точки и направи 10 асистенции при победата на Финикс над Сан Антонио със 111:102 точки в първия мач от полуфиналната серия в Западната конференция.

Неш се завърна в игра след тридневна почивка заради контузия на бедрото. "Слънцата" спечелиха първата част с 31:22, а останалите три части бяха равностойни. За Финикс Джейсън Ричардсън вкара 27 точки, а Амар Студемайър добави 23 точки и 13 борби. За Спърс Ману Джинобили реализира 27 точки, Тони Паркър – 26, а Тим Дънкан - 20 точки.