Бостън Селтикс достигна до изключително трудна победа със 112:106 след продължение над Маями Хийт в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Треньорският екип на келтите очакваше тежък мач във Флорида и успя да върне на игрището две от звездите си - Дуейн Уейд и Раджон Рондо, които изиграха много силен мач и бяха в основата на успеха, дошъл след продължение.

Пойнт гардът Рондо, който страда от разтежение, наниза 6 от общо 25-те си точки за Бостън в добавената пета част, а в края на четвъртата вкара решителен кош, изпращайки мача в продължения.

Уейд пък се отчете с рекордните си за сезона 44 точки, но и те изглеждаха недостатъчни 0.6 секунди преди края на мача преди последния кош със сирената, дело на Рондо. Рей Алън добави 22 точки, а Пол Пиърс вкара още 17 в завръщането си на игрището след операция на коляното. Той пропусна пет мача.

При победата над Хийт в състава на Бостън липсваше и Кевин Гарнет. 33-годишната звезда на Селтикс ще отсъства за неопределен срок от време с няколко контузии и в двата крака.

Байрън Дейвис наниза 25 точки и добави 10 асистенции за изненадващата победа на Клипърс със 102:91 над Лейкърс в дербито на Лос Анжелис.

Намиращият се на 12-о място в Западната конференция Клипърс зарадва публиката си с много силна игра най-вече във втората част, в която бе оформена разликата от 11 точки за крайния успех.

Силен мач изнесе центърът Крис Кеймън, който се отчете с 21 точки и 14 борби, докато за миналогодишните шампиони отново в центъра на вниманието бе звездата Коби Брайънт. Той вкара 33 точки, но в отсъствието на Пау Гасол и при слабата игра в атака, следващият най-резултатен за лидерите в Западната конференция бе центърът Андрю Бейнъм, който завърши мача с 15 точки.

ЛеБрон Джеймс вкара 23 точки за победата на Кливланд със 121:98 като гост на Вашингтон, но мачът няма да се запомни със своя резултат. Часове преди първата сирена полицията арестува гарда Джилбърт Аринас за притежание на огнестрелни оръжия в съблекалнята на Уизърдс. Той бе отстранен за неопределен срок от време от НБА.

Шакил О’Нийл вкара 17 точки за 17 минути за Кавалиърс, които поставиха рекорд за сезона по резултатност и спечелиха 13-ия от последните си 15 мача. Антън Джеймисън пък вкара 26 точки за Вашингтон и се превърна в най-резултатния играч в мача.