След поредица от точни стрелби от линията за три точки през второто полувреме Лос Анжелис Лейкърс разгроми градския си съперник Клипърс със 119:82.

Дерек Фишер отбеляза 17 точки, а Коби Брайънт 16 за лидерите в Тихоокеанската дивизия, които вкараха общо 12 тройки от 17 опита през второто полувреме.

Тази победа направи езерняците едноличен лидер в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Лидер в Източната конференция продължава да бъде Бостън Селтикс, който също безпроблемно се наложи над гостуващия Чикаго Булс със 116:93.

Пол Пиърс наниза 22 точки, а Кевин Гарнет добави 16 и осем борби за десетата поредна домакинска победа на келтите.

Тишон Принс записа 28 точки за победата на втория на Изток Детройт Пистънс над Ню Йорк Никс, а буталата вече се нуждаят от само една победа за да си осигурят седмо поредно участие в плейофите.

Филаделфия записа осма поредна победа у дома след като се наложи със 117:83 над Сиатъл Суперсоникс. Самюъл Далъмбърд се отчете с 22 точки 13 борби за домакините, които след три поредни победи се изкачиха на седмото място в Източната конференция.