Шампионът Кливланд загуби при гостуването на Детройт с 90:106 в мач от НБА. Тимън на Кавалиърс игра без звездата ЛеБрон Джеймс, който получи почивка след изтощителната седмица, в която отборът изигра пет мача. Поражението прекъсна серията на Кливланд от пет поредни победи. Детройт пък сложи край на негативната серия от пет последователни поражения.

Тобиас Харис завърши с 21 точки за Детройт, докато за Кливланд Кевин Лав завърши с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 14 борби.
Торонто постигна клубен рекорд със седма поредна победа като гост след успех над Портланд с 95:91. Кайл Лоури вкара 27 точки, 20 от които през второто полувреме, а ДеМар ДеРозан добави 20 точки и 10 борби за успеха на Торонто.

Хюстън надигра Финикс със 131:115, а над всички за успеха бе Джеймс Хардън. Той наниза 32 точки и добави 12 асистенции, като за 12-и мач този сезон завършва с повече от 30 точки.

Чикаго прекъсна серия от три поредни загуби, като надигра Индиана с 90:85.
Дуейн Уейд бе най-резултатен з 21 точки, а Никола Миротич добави рекордните си за сезона 20 точки за успеха на "биковете".

Лос Анджелис Клипърс загуби от Денвър със 102:106 в друга среща от тази нощ. Никола Джокич се отличи с 24 точки и 10 борби, а Данило Галинари и Уел Бартън добавиха по 23 а успеха на Денвър. Клипърс игра без тримата си водещи реализатори този сезон - Блейк Грифин, Крис Пол и Джей Джей Редик, но успя да навакса 17 точки пасив и да поведе в началото не последната четвърт. Серия от 9 поредни точки върна преднината на Денвър и тимът успя да надделее в края с 4 точки разлика.

Вашингтон губеше с двуцифрена разлика, но успя да навакса и да спечели със 107:102 срещу Милуоки.
Ото Портър бе най-полезен с 32 точки и 13 борби, докато Джон Уол добави 18 точки и рекордните за сезона 16 асистенции за успеха на Вашингтон.

Тройка със сирената на Ранди Фойе донесе победата на Бруклин над Шарлът със 120:118. Нетс губеше с 14 точки в началото на третата част, но успя да стопи пасива и да измъкне драматична победа с коша на Фойе. Победата сложи край на серията от пет поредни загуби на Бруклин.