Джош Смит изпрати Атланта за трети пореден път в плейофите, след като заби невероятен кош със сирената при победата на Хоукс с 86:84 над Орландо в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Забивката на Смит ще помогне на Джамал Кроуфърд да участва за първи път в плейофите в своята 10-годишна кариера в НБА.

Винс Картър бе най-резултатен за Орландо с 20 точки, докато Дуайт Хауърд постави нов рекорд за сезона с 19 точки и страхотните 24 борби.

Джонсън пък бе само един от шестимата баскетболисти на Атланта с двуцифрен актив от точки, след като завърши мача с общо 17.

Пол Пиърс наниза 27 точки, а Кевин Гарнет добави други 20 за победа на Бостън със 113:99 срещу Денвър.

Това бе пети пореден успех за Селтикс, който успя да класира легендарния отбор за плейофите на НБА.

Бостън водеше с по 21 точки на два пъти в третата четвъртина, но Денвър успя да скъси преднината на съперника до 87:80 преди началото на последната част. Селтикс обаче покачиха бързо преднината си до 16 точки благодарение на Ражон Рондо, който записа трипъл-дабъл с 11 точки, 15 асистенции и 11 борби.