Атланта Хоукс победи Лос Анджелис Лейкърс с 98:95 и нанесе първа загуба на По Гасол в едва втория му мач, откакто премина при „Езерняците”.

Джо Джонсън вкара четири наказателни удара в последните 23 секунди на срещата. Той бе и най-резултатен при третия пореден успех за тима си с 28 точки. Лейкърс водеше с осем точки след третата четвърт игра, но Атланта направи силна последна част и измъкна победата у дома.

Джош Смит остана на крачка от „трипъл-дабъл”, вкарвайки 17 точки, към които добави девет борби, девет асистенции и пет „чадъра”. Ал Хорфърд допринесе с 15 точки и цели 20 борби. Двете звезди на Лейкърс – Кобе Брайънт и По Гасол не се представиха на очакваното ниво.

Гасол вкара едва пет от 14 опита за стрелба и завърши с 12 точки, докато Брайънт, страдащ от контузия на палеца, завърши с 11 точки. Ламар Одъм бе най-резултатен за „Езерняците” с 19 точки.