Янис Антетокумпо отбеляза 32 точки и Крис Мидълтън добави 23 при победата на Милуоки със 128:123 срещу Бостън в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Така Бъкс подобриха най-добрия баланс в първенството до 37/6, докато Селтикс са с 27/3 и водят с мач на Торонто в Атлантическата дивизия.

Милуоки започна ударно и отвори двуцифрена разлика в първите пет минути на мача. Освен Антетокунбо, в срещата се отличиха Донте ДиВинченцо с рекордните в кариерата си 19 точки и Брук Лопес с 16. Те поведоха Бъкс към пета поредна победа и десета от последните 11 мача на отбора. Кемба Уокър вкара 40 точки и спечели 11 борби, а Маркъс Смарт добави 24 пункта за Селтикс, които загубиха в два поредни дни и за пети път в последните си седем мача.

Денвър пък победи със 134:131 Голдън Стейт и оглави Северозападната дивизия за сметка на Юта. Мейсън Плъмлий направи две страхотни забивки и Уил Бартън наниза тройка в серия от осем поредни точки в продължението, с което Нъгетс оформиха пълен обрат. Те губеха с 19 точки през първото полувреме и с 12 само 8:44 преди финалната сирена. Бартън записа личен рекорд за сезона с 31 точки, а Малик Бийзли направи същото с 27. Алекс Бъркс вкара 25 точки за Голдън Стейт.

Брендън Инграм вкара рекордните в кариерата си 49 точки, а Ню Орлиънс удари рамо на Денвър с победа със 138:132 срещу Юта, спряла серията от десет поредни успеха на Джаз. Донован Мичъл пък вкара 46 точки за Юта, но отборът вече е с мач зад Нъгетс на северозапад.

Кауай Ленърд отбеляза 32 точки и ЛА Клипърс победи Орландо със 122:95. Той наниза четири тройки и завърши с 12/20 под коша, докато Монтрезл Харел добави 21 точки за Клипърс, които спечелиха за четвърти път в последните си пет мача.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Ню Йорк - Финикс - 98:121
Милуоки - Бостън - 128:123
Ню Орлиънс - Юта - 138:132 след продължение
Голдън Стейт - Денвър - 131:134 след продължение
ЛА Клипърс - Орландо - 122:95

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Бостън 27 победи/13 загуби, Торонто 26/14, Филаделфия 26/16
Централна дивизия: Милуоки 37/6, Индиана 26/15, Чикаго 15/27
Югоизточна дивизия: Маями 28/12, Орландо 20/22, Шарлът 15/29