Финикс победи Денвър с 113:108 в най-интересния мач от програмата на НБА през изминалата нощ. Амари Студемайър повече Слънцата към успеха, след като Стив Неш получи травма и завърши с 36 точки и 13 борби. Звездата на домакините Кармело Антъни няма да се връща често към първия трипъл-дабъл в кариерата си след това поражение. Антъни реализира 31 точки, 10 асистенции и взе 10 борби. Денвър игра пореден мач без Алън Айверсън и Маркъс Кемби.

Леандро Барбоса добави 20 точки за Финикс, които успяха да преодолеят пасив от 10 точки в третата част. Именно Барбоса изведе Слънцата напред в средата на последната четвърт. Денвър така и не успя да отвърне в заключителните минути и загуби втори пореден мач.

В отсъствието на Маркъс Кемби се изяви центърът Нене, който отбеляза 27 точки, но бе далеч от класата на Кемби под коша. Джей Ар Смит добави 18 за домакините. В лагера на Денвър се надяват да имат Айерсън обратно в състава си в сряда вечер.