Леброн Джеймс реализира 43 точки при победата на неговия Кливлънд с 97:93 у дома срещу Орландо в среща от Националната баскетболна асоциация.

Мачът премина през множество обрати и само 47 секунди преди края домакините изоставаха с точка, но тройка на Джеймс направи резултата 95:93 в тяхна полза. Топреализаторът на срещата отбеляза 15 от своите 43 точки в последната четвърт, добавяйки 12 борби, 8 асистенции и 4 откраднати топки.

Кавалерите спечелиха шест поредни победи и увеличиха преднината си на върха в Източната конференция. Рефър Алстън пък беше най-резултатен за Орландо с 23 точки, а неговият съотборник Къртни Лий добави още 19.

Лос Анжелис Лейкърс загуби с 93:94 като домакин на Филаделфия. Андре Игуодала вкара 25 точки и решителна тройка и помогна на гостите да заличат пасив от 14 точки в четвъртия период.

Кевин Мартин се отличи с 31 точки, но не успя да помогне на Сакраменто да избегне загубата с 97:119 при гостуването на Атланта. Преди този двубой кралете бяха в серия от шест поредни победи. За ястребите най-резултатен бе Ал Хорфърд с 23 точки и 12 борби.