Юта Джаз продължава страхотното си представяне през този сезон в своите домакински двубои.

В мач, игран тази нощ, „джазмените” победиха Торонто Раптърс с 96:79 (16:16, 22:31, 27:18, 14:31) и записаха 19-та поредна победа като домакини. По този начин те изравниха рекорда на тима от 1996 година, в който личаха имената на Карл Малоун и Джон Стактън.

Днешната среща обаче изобщо не бе лесна за домакините, които стигнаха до успеха след страхотна игра през четвъртата част.

Първите 12 минути завършиха 16:16, а през втората част Юта поведе с цели 9 точки. Те обаче бяха напълно заличени след концентрирана игра на Торонто след почивката. По този начин двата отбора влязоха в заключителните 12 минути при равенство. В тях обаче „джазмените” бяха неудържими и след 31:14 в частта оформиха крайното 96:79.

Главен виновник за успеха бе Дарън Уилямс, който завърши с 21 точки и 4 асистенции. 17 точки пък добави Кайл Карвър. За Торонто 16 точки вкара Хосе Калдерон, а Радослав Несторович се отличи с 13.

След поредната победа Юта продължава да е лидер в Севернозападната конференция с 45 победи и 24 загуби.