Ръсел Уестбруук записа 16-и "трипъл-дабъл" за сезона и беше с основна заслуга за успеха на Оклахома Сити над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 114:88 в Националната баскетболна асоциация.

Уестбруук завърши със 17 точки, 14 асистенции и 12 борби. Енес Кантер беше най-резултатен за успеха с 23 точки.

Домакините предрешиха мача още през първото полувреме, след като се оттеглиха на почивката със солиден аванс от 69:40.

За гостите заради травми не играха две от звездите на тима Крис Пол и Блейк Грифин, а най-полезен в срещата беше Брендън Бас с 18 точки и 6 борби. Клипърс, обаче, допусна шеста поредна загуба.

Джеймс Хардън от Хюстън също направи страхотен мач и беше с ключова роля за успеха над гостуващия Ню Йорк със 129:122.

Хардън записа рекордните в кариерата си 53 точки, като добави и 17 асистенции и 16 борби, с което регистрира "трипъл-дабъл" във втори пореден мач. Той вкара рекордните в кариерата си в един мач 9 тройки и изравни личното си постижение за асистенции.

Шампионът Кливланд се наложи със 121:109 при гостуването си на Шарлът. ЛеБрон Джеймс наниза 17 от 32-е си точки в първата четвърт на двубоя. Кевин Лав пък допринесе с 28 точки и 10 борби. Кемба Уокър беше лидер за домакините с 37 точки.

Янис Антетокунмпо реализира 35 точки и помогна на Милуоки да спечели със 116:96 срещу Чикаго като гост. Джими Бътлър се отличи с 26 точки за домакините. Двубоят беше равностоен, но след 36:20 в последната четвърт баскетболистите на Милуоки стигнаха до победата./БТА