Вече почти 15 години Ню Джърси не може да пречупи Финикс като гост. Слънцата излязоха крайни победители за пореден път, като се наложиха със 116:92. За последно Ню Джърси постигна успех във Финикс на 13 март 1993 година.

Амаре Студемайър отбеляза 28 точки, а Раджа Бел добави 20 за 14-та поредна победа на Финикс у дома. За Нетс пък поражението дойде под номер пет.

За Слънцата и петимата титуляри завършиха с двуцифрен точков актив. Шон Мериън вкара 16 точки и овладя 11 борби, а Борис Диау реализира 14 точки, 10 борби и шест асистенции. Ричард Джеферсън бе най-резултатен за Ню Джърси с 24 точки.

Финикс доминираше през целия двубой, като на полувремето вече имаше аванс от 11 точки, като на моменти той нарастваше до 18. След почивката, Нетс така и не успяха да намалят разликата до по-малко от девет точки.