Сакраменто Кингс победи като гост Чикаго Булс със 102:98 в среща от НБА, играна през тази нощ.

През третата четвърт кралете изоставаха в резултата с цели 35 точки и никой не вярваше, че ще стигнат до успеха срещу бившия тим на Майкъл Джордан.

Играчите на Сакраменто обаче се развихриха и заличиха пасива, като само една точка не им позволи да изравнят уникалния рекорд – обрат след падане с 36 точки разлика, постигнат от Юта Джаз срещу Денвър Нъгетс през 1996 година.

С 23 точки за Кингс завърши новобранеца Тайреки Евънс, който в последните две минути на мача записа резултат 11:2 сам срещу целия тим на Булс, преди Бено Удрих да подпечата успеха с две точки от наказателната линия.

За биковете 26 точки вкара Луол Денг. Дерик Роуз добави още 24 точки за Чикаго, но само пет от тях бяха вкарани през второто полувреме.

Кливлънд Кавалиърс пък прекъсна най-дългата серия без домакинско поражение в лигата, след като победи със 109:91 Финикс Сънс, който държеше до момента този рекорд.

Мо Уилямс добави 24 точки и заедно с ЛеБрон Джеймс направиха серия от 15:0 точки в четвъртата част. Стив Неш вкара 18 точки и записа 10 асистенции за слънцата.

Първото си завръщане във Финикс направи Шакил О’Нийл, който преди сезона беше продаден на Кливлънд. За 19 минути игра той записа три точки и пет борби.