Турция победи Великобритания със 70:63 в контролна среща, част от силния турнир в Лондон, преди Европейското първенство по баскетбол. Турците са съперник на България в груповата фаза на шампионата, но снощи доста се измъчиха срещу домакините. Двубоят бе равностоен до последната четвърт, като баскетболът често бе много силов, а на моменти имаше и размяна на удари. Старши треньорът на турците Богдан Таньевич получи дисквалификация, а Хидиует Тюркоглу си изпроси техническо нарушение.

След първата част Великобритания водеше с 15:13, но на почивката южните ни съседи обърнаха до 30:33. Преди заключителната част резултатът бе равен – 48:48, но в крайна сметка турците се наложиха със седем точки преднина.

За Турция Ерсан Илясова бе най-полезен с 18 точки и 11 борби, а Хедо Тюркоглу реализира 15 точки. Омер Онан завърши с 11 точки, Омер Ашик добави 10.

Друг съперник на България – Полша, снощи загуби на същия турнир от Израел. Днес пък е сблъсъкът между Турция и Полша.