Сърбия стана европейски шампион по баскетбол и при юношите до 18 години, след като на финала на първенството в Мадрид победи Гърция с 92:89. Това е поредна титла за младите сръбски таланти, които взеха златото и при 16 и 20-годишните, както и световната титла при 19-годишните в Нови Сад, което е абсолютното потвърждение, че сръбската баскетболна школа е убедително номер едно в Европа при работата с подрастващите.

Титлата при юношите не дойде лесно и мина през скандален мач с Литва, който изхвърли домакините от Испания от шампионата, а те пък се усъмниха в договорка. Гърция имаше преднина от цели 16 точки една минута преди края на първото полувреме във финала, но сърбите се върнаха в мача и 3 минути преди края на срещата поведоха със 78:76, след което натрупаха по-убедителна преднина и триумфираха в края.