Австралия победи Китай със 75:60 точки и се класира за полуфиналите на турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Лондон.

На полуфиналите Австралия ще играе с олимпийския и световен шампион САЩ. Австралия загуби спора за златните отличия на последните три олимпийски игри именно от САЩ.

Китай водеше с 36:35 на почивката, но баскетболистките от Австралия решиха мача в последната четвърт, която спечелиха с 20:8 точки.

Лис Камбидж реализира 17 точки за победителките, а Лорън Джаксън записа 12 точки.

За Китай най-полезни бяха Цзънюй Ма с 15 точки, 13 точки добави Лицзе Мао.

САЩ разгроми Канада с 91:48 точки и се класира за първи за полуфинал.

Американките продължават без загуба до момента на олимпиадата.

Диана Таураси записа 15 точки за американките, които нямат поражение в 39-ти пореден двубой на олимпийски игри.

Ким Смит записа 13 точки за отбора на Канада, който няма успех над САЩ от 1975-та година насам.

САЩ спечели бронзовите медали в Барселона 1992-ра година, а на следващите четири олимпиади станаха шампион.

Американките имат рекордните 56 победи и 3 загуби от въвеждането на женския баскетбол в олимпийската програма през 1976-та година.

САЩ - Канада - 91:48 (19:8, 23:13, 26:10, 23:17)

Австралия - Китай - 75:60 (22:16, 13:20, 20:16, 20:8)