Русия стигна до изключително драматична победа срещу Бразилия в среща от група "Б" на олимпийския турнир по баскетбол за мъже, след като Витали Фридзон вкара от зоната за три точки само четири секунди преди края на мача. С това руснаците заеха еднолично първото място в групата си, но Испания най-вероятно ще се изравни с основния си съперник след последния мач от третия кръг срещу Великобритания.

Срещата беше изключително динамична, като през по-голямата част руснаците водеха убедително в играта и точковата разлика. Временното отпускане в отбора на Русия обаче започна да се забелязва в развитие на двубоя, като разликата беше стопена от осем точки на почивката до шест в края на третата част, за да се стигне и до пълен обрат. Бразилците нанизаха шест поредни точки до първото изравняване при 63:63, а Нене Иларио вкара от наказателен удар за първата промяна в лидерството, настъпила при 66:65 и 3:40 минути до края на мача. Така се стигнаи до последното хвърляне, което Фридзон отбеляза със забележителна точност за крайното 75:74.

Лидер по точки за победителите беше Томофей Мозгов с 18 и 7 спечелени борби, следван от Алексей Швед със 17 пункта. За бразилците 16 точки записа Леандриньо Барбоса.