Воденият от националния ни селекционер по баскетбол Пини Гершон Макаби Тел Авив ще се изправи срещу Ирони Ашкелон на четвъртфиналите в израелското баскетболно първенство. Макаби завърши като лидер редовния сезон и това му отреди за съперник осмия в класирането Ашкелон.

В серията се играе до 3 успеха от 5 двубоя и победителят се класира за Финалната четворка в шампионата.

По традиция вътрешният шампионат на Израел завършва именно с Файнъл Фор, който се провежда в залата на Макаби Нокиа Арена. Завършващият турнир, в който финалистите и носителят на титлата се определят в една среща ще се състои в периода 19-ти – 20-ти май.

Четвъртфиналната битка за Пини и компания стартира на 25-ти април като домакин, а във втория двубой Макаби гостува на Ашкелон на 3-ти май. Третата среща е насрочена за 7-ми май, като отново ще се проведе в залата на „жълтите” Нокиа Арена, а евентуални четвърти и пети мач ще се играят съответно на 10-ти и 13-ти май. При успех грандът от Тел Авив ще се изправи срещу победителя от двойката Апоел Холон – Галил/Гилбоа на полуфиналите.

В последния кръг от редовния сезон Макаби победи убедително именно настоящия шампион на страната Холон със 105:82.