Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст завърши серията си от четири приятелски срещи в София с победа над Република Северна Македония със 73:65.

Гостите имаха леко предимство в началните минути на мача, но постепенно българите изравниха играта и резултата. Второто полувреме протече по същия начин, но в края финалният щурм на младите "лъвчета" даде резултат и в последните пет минути те постигнаха пълен обрат.

В мача не играха Мартин Йорданов и Томас Читадзе.

Иван Спиров бе най-резултатен за България с 22 точки и 8 борби, като направи и 3 асистенции. С 13 точки се включи Васил Попов.

Интересно е, че македонският тим е един от скритите фаворити за промоция в Дивизия "А" в тази възраст, като този набор вече няколко пъти се изкачва в горната дивизия през годините.