Младежкият ни национален отбор до 20 години загуби от Испания първата си среща от втората фаза на Европейското първенство в Италия/Словения. Възпитаниците на Иван Чолаков отстъпиха пред Испания със 70:91, съобщава bulgarianbasket.com.

Българите започнаха срещата много активно, като след първата четвърт водеха с 25:20, а първите 14 точки за нашия тим бяха отбелязани от Чавдар Костов.

До полувремето гардът на Лукойл Академик натрупа 20, но България губеше с 39:45. След това нашите се сринаха тотално, и допуснаха испанците да дръпнат със 17 точки разлика преди заключителните 10 минути. В края на мача разликата набъбна на 21 точки.

Чавдар Костов бе най-резултатен за България с 20 точки, 7 борби и 3 асистенции. Николай Колев добави 14 и 6 борби, а Любомир Лилов и Божидар Аврамов завършиха с по 12.

Следващият мач на българите е утре в 21.00 с Хърватска.