Българският национален отбор по баскетбол, младежи до 20 години, загуби със 61:74 от Испания в среща от приятелския турнир Кимпер във Франция. Срещата бе от втория ден на надпреварата,

Въпреки поражението, България не се даде лесно, като испанските младежи трябваше да дадат всичко от себе си, за да надделеят. Разликата бе натрупана предимно в първата и последната четвърт, като в останалите две момчетата на Иван Чолаков и Петко Делев бяха напълно равностойни на опонента си. Българските играчи хвърлиха повече усилия в атака, което доведе до пасива от 13 точки в края на срещата.

Именно добрата защита на испанците пък не позволи на родните „трикольори” да вкарат повече от 61 точки и в четвъртата част отбелязаха едва 11.

Страхотен мач за нашия отбор изигра Чавдар Костов, реализирал най-много – 32 точки.

Утре младежите завършват участието си на силния турнир с мач срещу Гърция. Вчера тимът ни отстъпи на домакина Франция с 62:84.

Младежкият национален отбор ще играе на Европейско първенство от 1 август.

Испания: Колом 20, Йорка 10, Рабаседа 5, Де Ла Фуенте 10, Агилар 4 (Марко 2, Рубио 4, Клавер 6, Пере Томас 9, Вега 4, Райа 0, Лопес)

България: Истилиянов 0, Колев 6, Костов 32, Маринов 4, Лилов 2 (Михайлов 0, Иванов 9, Илиев 4, Христов 1, Василев 0, Ваклинов 1, Цветков 2)