Националният ни отбор по баскетбол за юноши до 18 години допусна втора загуба на Европейското първенство в дивизия „Б“ в Португалия. Българите отстъпиха пред лидера в Латвия с 64:74 (18:16, 11:24, 16:19, 19:15) в четвъртия си, последен мач от четвърта група.

Така с актив от две победи и две поражения националите са втори във временното класиране, но са единственият тим, който е изиграл четирите си срещи. България почива в последния ден от първата фаза и ще изчака изиграването на всички двубой, за да стане ясно кое място ще заеме в подреждането в групата и дали ще се класира за четвъртфиналите. Латвия остава начело с три успеха от три мача.

По-слаба втора четвърт бе ключова за загубата от латвийците. Българският тим водеше с 18:16 след първите 10 минути, но отбеляза само 11 точки срещу 24 за противника във втората част и изоставаше с 29:40 на почивката. Националите опитаха да наваксат през второто полувреме, но не успяха.

Най-резултатен за България отново бе Александър Гавалюгов с 29 точки, 8 борби и 4 асистенции, а Максим Бочев добави 11 точки, 7 борби и 2 асистенции. За Латвия с 13 точки и 5 борби завърши Робертс Блумс.