Испания се издъни в последните секунди на мача си срещу Хърватия. По този начин „ла фурия” остана на второ място в своята група В.

Испанците водеха с комфортна преднина до средата на третата част, когато хърватите направиха няколко добри защити и изравниха резултата. В последните 10 минути двата отбора играха кош за кош, но 40 секунди преди края на двубоя световните шампиони имаха преднина от 5 точки, но с две тройки в последните секунди хърватите взеха победата с 85:84.

Пол Гасол завърши с 25 точки и бе най-резултатен от състава на Испания. Марко Попович от Хърватия завърши с 18 точки.

Португалия изненадващо се класира за следващата фаза, след като победи Латвия със 77:67 и по този начин зае трето място в крайното класиране.

Сантош и Фернандеш завършиха с по 14 точки за иберииците, а Янисенко отбеляза 21 точки за Латвия.