Световният вицешампион Литва постигна трета победа в група "Б" на турнира по баскетбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Литовците победиха Аржентина с 81:73 точки и са начело в класирането в група "Б".

Миндаугус Кузминскас отбеляза 23 точки за победителите, а Реналдус Сейбутис вкара кош и пет наказателни удара в последната минута на мача.

Мантас Калнетис добави 17 точки за тима на Литва, който имаше преднина от 10 точки през третата част, а в четвъртата направи серия от 8:0.

Ману Джинобили се отличи с 22 точки за отбора на Аржентина, който е олимпийски шампион от Атина 2004. Андрес Ночиони вкара 14 точки, а за аржентинците това е първо поражение в турнира.
Световният шампион и сребърен медалист от Лондон 2012 Испания постигна първа победа, след като в третия кръг спечели срещу Нигерия с 96:87 точки.

Пау Гасол наниза 24 точки за испанския тим, а Рики Рубио завърши с 15 точки.

Отборите започнаха мача пред празна, след като служителите по сигурността забраниха на феновете да влизат, докато полицията обезвреди подозрителен багаж, оставен близо до обществена тоалетна. Контролираният взрив отекна вътре и извън "Кариока Арена". Фенове бяха допуснати в залата в края на първата част на мача.

Руди Фернандес вкара 13 точки за тима на Испания, който загуби от Хърватия и Бразилия в първите си два мача.

Чембърлейн Огучи отбеляза 24 точки за Нигерия, а Джош Акогнон добави 12 точки.