Вече станаха ясни всички четвъртфинални сблъсъци на Европейското първенство по баскетбол за жени, което се провежда в Латвия. Домакините ще имат за съперник руския тим, който днес загуби от Франция с 66:72 (23:23, 13:18, 11:9, 19:22) в мач от група F. По този начин Русия остана на второ място в групата и си осигури двубой с Латвия, а Франция е номер 1, без загуба до момента.

Интересен четвъртфинал ще има и между Испания и Италия, като италианките се класираха за този етап за първи път от 14 години насам. Испанките пък ще търсят поредно достигане на финал, след като през 2007 останаха със сребро, след загуба от Русия. Испания и Русия не са пропускали полуфинал от 2001 година.

В четвъртфинали се срещат:

Русия – Латвия

Франция – Гърция

Испания – Италия

Словакия – Беларус

Първите два мача са на 17 юни, а другите два полуфиналиста ще са ясни в четвъртък.