Франция победи домакина Великобритания с 80:77 след продължение в мач от предпоследния четвърти кръг в група "Б" на олимпийския турнир по баскетбол за жени. Това беше четвърти пореден успех на възпитаничките на Пиер Венсан, които са еднолично начело в подреждането.

Французойките имаха доста проблеми срещу считаните на аутсайдер британки.

Домакините поведоха с 6:0 и запазиха аванса си почти до средата на втората четвърт.

Постепенно момичетата на Венсан овладяха инициативата и се оттеглиха на почивка с аванс от 27:23. Британките обаче не се предадоха и 89 секунди преди края на третата част отново стигнаха до обрат при 44:42.

Домакините бяха на крачка от сензационна победа, но Селин Дюмер изравни за 67:67 с тройка 6 секунди преди края.

Дюмер, който завърши с 14 точки, се превърна в герой за Франция в продължението след нова тройка със сирената, която донесе успеха с 80:77.

Най-резултатна за победителките беше Сандрин Грюда с 16 точки и 7 борби. Джона Лийдъм наниза 29 точки за британките, които обаче допуснаха четвърта поредна загуба и нямат шансове да продължат във фазата на елиминациите.

Освен Франция, място в четвъртфиналите кръг преди края на борбата в групата си осигуриха и Австралия, Русия и Канада.

Срещи от предпоследния четвърти кръг в група "Б" на олимпийския турнир по баскетбол за жени:

Бразилия - Канада - 73:79 (25:39)

Русия - Австралия - 66:70 (30:32)

Франция - Великобритания - 80:77 след продължение (67:67, 27:23)