Българският национален отбор за младежи до 20 години завърши на девето място на Европейското първенство, Дивизия Б. В последния си мач от шампионата родните баскетболисти победиха с 92:89 Словакия, с което си гарантираха позиция в Топ 10. Момчетата на Иван Чолаков записаха пет поредни успеха, но фатални се оказаха двете поражения на старта, които им попречиха да спорят за първите места.

Последният мач срещу Словакия премина без особени проблеми за България, като единствено по-равностойна бе първата четвърт, и част от последната. Още от началото заявка за добър двубой направи Цветелин Иванов, като заедно с Янев, Захариев и Динко Маршавелски изнесоха по-голямата тежест. Първата част завърши 22:17, а след това разликата продължи да нараства в наша полза, за да стигне 13 точки към края на полувремето, което приключи при 48:36.

След страхотно начало след почивката, българските младежи дръпнаха с цели 19 точки в средата на третата част. Кратко отпускане и няколко пропуска обаче бързо стопиха аванса, и минута преди края на периода той бе само 10 точки. В крайна сметка след 30 минути на светлинното табло светеше 73:60.

Въпреки разликата, в последната четвърт също не липсваха интересни моменти. Отново от 17 точки преднина, словаците успяха да върнат интригата. Две минути преди сирената те свалиха изоставането си под десет точки, а след четири точни наказателни удара губеха само с шест при 87:81. С оставащи 31 секунди Словакия доведе нещата до минималните пет точки – 88:83, но тук българите запазиха хладнокръвие и не изпуснаха крехкия си аванс.

Цвети Иванов изигра най-добрия си мач на това Европейско, като завърши с 19 точки, четири борби и три асистенции. С 19 точки, четири борби и четири откраднати топки се отчете Христо Захариев, а Сашо Янев отбеляза 13 точки. Гардът Божидар Аврамов пък се отличи с осем точки и 10 борби. Чудесно се включи и Динко Маршавелски, като за 14 минути завърши с 10 точки и четири борби. Станислав Балдовски наниза цели 32 точки за Словакия.

Докато България се задоволи с девето място в Дивизия Б, Чехия и Холандия си осигуриха промоция в елита от следващата година. Чехите се наложиха над Полша, а холандците спечелиха след драма срещу Швеция.