България загуби втория си мач от група Д на европейските квалификации по баскетбол за жени. Възпитаничките на Николай Боруков бяха надиграни от Гърция със 70:59 (14:14, 13:16, 18:15, 25:14) точки, въпреки че преди финалните 10 минути резултата бе равен - 45:45.

През първите 10 минути играта бе равностойна и частта завърши наравно - 14:14.

През втората четвърт след кош на Гергана Брънзова и два наказателни удари на Милена Томова България поведе с 5 точки - 21:16. Малко по-късно след тройка на Брънзова нашите националки вече имаха преднина от 8 точки - 26:18.

На полувремето България водеше с 30:27 точки.

В средата на третата част българките поведоха с 12 точки - 39:27, а след това и с 43:31, но в следващите минути домакините успяха да изравнят - 45:45.

Гъркините решиха мача в последната част, в която започнаха със серия от 9:0, поведоха с 54:45, вкараха общо 25 точки срещу 14 за българките и след 70:59 вече водят еднолично в групата с 2 победи от два мача.

4:30 минути преди последната сирена преднината на Гърция достигна 17 точки - 64:47.

Най-резултатни за България бяха Гергана Брънзова с 21 точки, Евелина Гунева добави 12. За Гърция с 18 точки се отличи Евантия Малци.

В сряда България гостува на Сърбия. Тогава и мъжкият ни отбор е гост на Сърбия в евроквалификация.