Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години изигра силен мач, но не успя да победи Турция на старта на Европейското първенство, Дивизия А в Мадрид. Момчетата на Юлиан Аладжов загубиха със 78:81 (19:18, 12:25, 24:22, 23:16) в среща от група Б на надпреварата.

Българските юноши започнаха по-слабо и изоставаха на почивката с цели 12 точки, но през второто полувреме показаха сърцата игра и се върнаха в мача. Минута преди финалната сирена, българите имаха пасив само от четири точки и достатъчно време да изравнят. Добрите изяви на Догус Балбай под коша обаче не позволиха разликата да се стопи и в крайна сметка южните ни съседи триумфираха.

Новото попълнение на Левски Христо Захариев бе най-резултатен за България с 22 точки, 7 борби и три асистенции. Божидар Аврамов добави 21 точки, пет борби и четири асистенции. 15 точки добави Цветелин Иванов. С най-много борби – 10 се отличи Любен Пасков.