Българският национален отбор по баскетбол за жени до 20 години победи Беларус в среща от Европейското първенство, което се провежда в София. Момичетата на Тина Димитрова се наложиха със 75:74 (22:14, 20:28, 24:14, 8:20) и ще се борят за 9-10 място.

Жаклин Златанова изигра поредния си много силен мач, като реализира 26 точки за българския състав и завърши с 9 борби и 6 асистенции. 13 точки добави Мария Цанкова, а Екатерина Димитрова и Димана Георгиева вкараха по 12.

Две минути преди края България изоставаше в резултата, но след 74:73, Мария Цанкова реализира два наказателни удара, а после и кош, за да донесе успеха за домакините.

Българските момичета бяха догонващи в резултата в по-голямата част от срещата, но този път демонстрираха характер и стигнаха до втора победа във втората фаза на еврошампионата.

Латвия и Гърция ще излъчат и последния съперник за България по-късно днес.