България загуби втори пореден мач от група Д на европейските квалификации по баскетбол за жени. Възпитаничките на Николай Боруков бяха надиграни от Сърбия с 73:67 (24:17, 21:19, 10:10, 18:21) точки в драматичен двубой, който можеше и да спечелим.

4:44 минути преди сирената България изравни - 59:59, но до края не успяхме да поведем в резултата.

Силен мач за България направи Евелина Гунева, която завърши с 21 точки.

За Сърбия това е първа победа в групата.

Във втория кръг България отстъпи пред Гърция с 59:70 точки като гост, а в първия мач като домакини победихме Белгия със 74:70.

В началото на срещата играта бе равностойна. Отборът на България поведе с 6:4, но след това допусна 5 поредни точки и домакините поеха водачеството - 9:6. С тройка на Евелина Гунева поведохме със 17:15, но до края на частта сръбските баскетболисти направиха серия от 9:0 и след 10 минути имаха аванс от 7 точки - 24:17.

Втората четвърт започна лошо за България. Домакините вкараха 8 безответни точки за 2.5 минути и поведоха с 15 точки - 32:17. След 34:19 обаче българките се съвзеха, реализираха 11 поредни точки и намалиха пасива си до 4 - 30:34. До края инициативата продължи да бъде на страната на Сърбия и на почивката резултатът бе 9 точки в тяхна полза - 45:36.

През третата част българските национални вкараха само 4 точки за 9 минути и позволиха на Сърбия да поведе отново с 15 точки - 55:40. До края на частта обаче само за 1 минути момичетата на Николай Боруков вкараха 6 точки и след 30 минути отново имаха пасив от 9 точки - 46:55.

В последната част българките си хвърлиха на щурм, който доведе до резултат. С два поредни коша на Евелина Гунева намалихме на 55:57 и на 57:59 пет минути преди сирената, а след това с кош на Гергана Брънзова изравнихме - 59:59 4:44 минути преди края на мача.

След това домакините успяха да поведат с 6 точки - 67:61, но Гунева вкара тройка и намали - 67:64 минута преди сирената.

С два коша на Адриана Кнежевич Сърбия поведе със 73:66 43 секунди преди края, а до финала на мача МИлена Томова реализира един наказателен удар.

Освен Гунева, която записа 21 точки, Гергана Брънзова добави 11 точки и спечели 10 борби.

Най-резултатни за победителките бяха Адриана Кнежевич и Ана Перович с по 14 точки, Йелена Милованович добави 13.

В следващата си среща България гостува на Белгия в събота.