Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години победи Словакия с 94:75 (22:23, 32:17, 19:15, 21:20) в третия си мач от група „А“ на Европейското първенство в дивизия „Б“ в Скопие, Република Северна Македония.

Успехът е трети пореден за селекцията, водена от старши треньора Васил Христов. България оглавява временното класиране и в последния си мач от груповата фаза ще се изправи срещу домакините във вторник (11 юли).

След равностойна първа четвърт, българските баскетболисти натрупаха преднина и контролираха двубоя. Силна втора четвърт позволи на националите да дръпнат с 54:40, а преди четвъртата част резултатът бе 73:55. Най-голямата разлика в срещата бе 22 точки.

Българите имаха превъзходство в борбата под коша (46-34), а бяха по-ефективни при стрелбата.

Георги Герганов бе най-резултатен за победата с 18 точки и 2 борби. Кръстомир Михов добави 16 точки, 3 борби и 3 асистенции, а с 11 точки завърши Михаил Комбаков./ БТА