България остана втора в групата от допълнителните евроквалификации, въпреки изненадващата загуба на Босна като домакин от Унгария със 70:74 точки в Цазин. И трита тима приключиха с по 2 победи и 2 поражения. Босненците оглавиха класирането и се класираха на последния квалификационен турнир в Менорка. Унгарците пък завършиха трети, което означава, че ще играят също в Менорка, но в турнира за оставане в А дивизия.

Силна последна четвъртина донесе успеха на унгарците, пише bulgarianbasket.com. Воденият от Ненад Маркович тим имаше преднина от 15 точки в 28-мата минута, но изпусна инициативата.

Босна ще спори с отборите на Македония и Израел за място на Европейското първенство в Испания, а Унгария попадна в компанията на Дания и Швеция.