Българският национал Родерик Блекни изигра нов силен мач за клубния си тим Олимпиакос воден от селекционера на държавния ни отбор Пини Гершон.

„Червените” победиха като гост АЕК с 85:77 точки в 9-я кръг на гръцкото първенство и постигнаха 8-ми успех, което им отреди поне за 24 часа първото място във временното класиране. Лидерът Панатинайкос е без поражение до момента, но еврошампионът гостува днес на Олимпия Патра.

Родерик Блекни игра 35 минути и реализира 12 точки, плюс 5 асистенции и 3 откраднати топки.

Олимпиакос започна по-добре двубоя и поведе с 29:25 след първата четвъртина, а на почивката преднината на „червените” достигна 11 точки при 49:38. АЕК обаче успя да изравни до края на третата част за 63:63 точки.

Арвидас Мачияускас бе много ценен за триумфа на тима с Пини Гершон начело. Литовецът вкара 23 точки, а за състава на домакините се отличи Уилям Ейвъри с 22 точки в актива си.