Националният отбор по баскетбол за жени до 20 години постигна втора поредна победа в контролите с Румъния, част от подготовката на двата отбора за европейското първенство през август в Дивизия "В".

В Стара Загора баскетболистките на Таня Гатева се наложиха над връстничките си със 78:67 (20:13, 23:10, 13:21, 22:23). В събота те отново спечелиха, тогава с резултат 83:70.

Още до почивката българките взеха аванс от 20 точки и през второто полувреме си позволиха да намалят оборотите.

Най-резултатна за България в срещата бе Гергана Иванова със 17 точки и 11 борби, а 14 точки прибави Карина Константинова.

За Румъния 16 точки отбеляза Ана Вирьоге.

За българките това бе последна контрола преди началото на първенството в Косово. Първият мач на тима е на 4 август срещу Гърция, а ден по-късно е и мачът с Финландия./БТА