Европейският шампион от 2009 година Франция победи Русия с 65:54 в мач от последния кръг в първата фаза на олимпийския турнир по баскетбол за жени. Така възпитаничките на Венсан Пиер записаха пети успех и с пълен актив заслужиха първото място в група "Б", а с това избегнаха среща до финала с абсолютния фаворит и защитаващ титлата си от Пекин 2008 САЩ.

Рускините имаха превес през първата четвърт, в която взеха аванс от 15:10.

Франция изравни в средата на втората част, след което започна да доминира и след серия от 19:5 след почивката поведе с 44:26, с което предреши крайния победител.

Момичетата на Пиер увеличиха преднината си до 63:38 в началото на четвъртата част, след което се отпуснаха и позволиха на Русия да запише по-почетно поражение.

Селин Дюмер наниза 12 точки за Франция, а Евгения Белякова беше най-резултатна за "Сборная" с 14 точки.

Срещи от предпоследния четвърти кръг в група "Б" на олимпийския турнир по баскетбол за жени:

Франция - Русия - 65:54 (25:21)