Българският национален отбор по баскетбол за младежи до 20 години отстъпи пред Република Северна Македония с 54:83 (18:15, 15:25, 12:24, 9:19) в последния си мач от група „А“ на Европейското първенство в дивизия „Б“ в Скопие.

Поражението бе първо за селекцията водена от старши треньора Васил Христов, като тимът завършва груповата фаза на шампионата с актив от една загуба и три победи.

Българите оглавяват временното класиране, но почиват в последния ден, когато съперниците за първите места в групата – Северна Македония и Чехия ще изиграят последните си срещи.

Националите започнаха по-добре мача, но до почивката домакините успяха не само да наваксат изоставането си, но и да поведат с 40:33. След почивката македонците показаха огромното си желание за победа и доминираха, дръпвайки с 64:45 още преди последните 10 минути.

По 11 точки за България вкараха Георги Герганов и Илиян Пищиков, а Константин Костадинов добави 10 точки и 6 борби./БТА