Олимпийският вицешампион Австралия победи Канада със 72:63 точки в последния си мач от група Б на олимпийския турнир по баскетбол за жени.

Баскетболистките на Австралия, които предсрочно си осигуриха класиране на четвъртфиналите, поведоха убедително и на почивката имаха преднина от 13 точки - 35:22.

Последва отпускане в тима на олимпийски вицешампион и след 30 минути игра аванса им бе само пет точки - 47:42.

Четири минути преди края Ким Смит реализира тройка за 53:55, но Белинда Снел върна тройката за Австралия. До края до изненада не се стигна.

Австралия, трикратен олимпийски вицешампион, завършва на второ място в групата с 9 точки, на точка след Франция.

Лис Камбедж реализира 19 точки за победителките, а Лорън Джаксън записа 18 точки.

Четвъртият в класирането тим на Канада вероятно ще срещне САЩ на четвъртфиналите.