Австралия се изравни с Русия на върха на класирането на група Б от олимпийския турнир по баскетбол за жени, след като спечели очаквано директния сблъсък и поведе по разлика в точките.

Мачът ще се запомни най-вече със забивката на Лиз Кембидж в третата част – едно от много редките подобни изпълнения на женски баскетбол.

Олимпийските вицешампионки се наложиха със 70:66 (32:30) и събраха актив от седем точки заедно с рускините, докато на трето място е непобеденият до момента тим на Франция, който играе днес срещу тоталния аутсайдер Великобритания.

Австралийките спечелиха всички четири части на баскетболния мач, като най-резултатна в тях беше записалата 17 точки и 10 спечелени борби състезателка на американския Тълса Шок - Елизабет Кембидж. Сузи Баткович добави още 15 точки за успеха на австралийките, колко вкара и Ирина Осипова за Русия.

Канада победи Бразилия със 79:73 и запази шансове за класиране на четвъртфиналите в женския баскетболен турнир в Лондон. Канадките поведоха с 39:25 на почивката, но през втората половина на двубоя позволиха на "селесао" да намали значително изоставането си.

Австралия и Канада с победи в баскет турнира, забивка ознаменува целия ден при дамите

източник: Reuters

Бразилия все още няма победа на олимпийския турнир и класирането на тима във фазата на директните елиминации остава под въпрос.

Най-резултатна в срещата беше бразилката Ерика Соуса с 22 точки. Къртни Пилипаитис и Ким Смит вкараха по 14 точки за канадския състав, който заема четвърта позиция в класирането.

Бразилия - Канада 73:79 (25:39)

Русия - Австралия 66:70 (30:32)