Олимпийският шампион от Атина 2004 Аржентина победи домакините от Бразилия в драматичен мач със 111:107 точки след две продължения и се класира за четвъртфиналите на турнира по баскетбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Факундо Кампацо вкара две тройки в началото на второто продължение и два наказателни удара в последната минута, за да донесе победата на аржентинците.

Преди началото на двубоя капитаните на двата отбора призоваха феновете да спазват прилично поведение, а организаторите увеличиха мерките за сигурност.

Редовното време завърши 85:85, а след първото продължение отново имаше равенство 95:95.

Кампацо завърши с 33 точки и 11 асистенции за Аржентина. Той изравни в редовното време след кош 36 секунди преди края. Андрес Ночиони беше най-резултатен за победителите с 37 точки, а освен това спечели и 11 борби. Капитанът Луис Скола записа 14 точки и 10 борби.
Аржентина е лидер в групата с 3 победи и 1 поражение.

Нене вкара 24 точки за тима на Бразилия, който е с актив от 1 успех и 3 загуби на четвъртото място.