Гардът Трей Йънг вкара 39 точки и подаде 18 асистенции за успеха на Атланта Хоукс над Филаделфия със 127:117. Така Йънг успя да преодолее 31-те точки на Бен Симънс от гостите от 76-ърс. Шейк Милтън направи личен рекорд с 27 точки за Фили, като надскочи с 14 предишното си най-добро постижение, но пак не беше достатъчно за успеха на гостите.

Джон Колинс вкара 17 точки и взе 20 борби за Атланта, но отборът си остава категорично последен в източната конференция. Филаделфия е на 3-о място в Атлантическата дивизия с 31 победи и 18 поражения. Жоел Ембийд вкара 21 точки и взе 14 борби за тях.

Старши треньорът на Атланта Лойд Пиърс и помощниците му пък отдадоха почит на трагично загиналия в катастрофа с хеликоптер Коби Брайънт, като носеха обувките му от Найк.

Водачът в Атлантическата дивизия Торонто се наложи със 115:109 и увеличи преднината си в класирането с 34 победи и 14 поражения. Серж Ибака вкара 26 точки, Кайл Лаури добави 23 за деветата поредна победа над този противник. Кливланд е на дъното на Конференцията само с 13 победи.

Но Норман Пауъл също имаше основен принос за успеха, след като вкара 8 последователни точки в последната минута, когато Кливланд съкрати преднината на Раптърс на 105:104. Пауъл вкара тройка, отбеляза един път с добавка, а също така наниза и три последователни точки от наказателната линия. Това беше един от трите момента, в който Кавалиърс се доближиха реално до преодоляване на преднината на Торонто, но така и не успяха да го направят. Дариус Гарланд пропусна втория от двата наказателни удара 1:18 минути преди края и изтърва да изравни.

Паскал Сиакам, който ще бъде титуляр в Мача на звездите, вкара 19 точки, а Пауъл завърши с 16. Кевин Лав и Колин Секстън вкараха всеки по 23 за Кавс.

Преследвачите им от Бостън Селтикс се наложиха със 119:104 над Голдън Стейт и имат вече 32 победи и 15 поражения на 2-ата позиция. Гордън Хейуърд наниза 25 точки за Селтикс за петата победа в последните 6 мача. Голдън Стейт е последен на Запад с 10/39.

Маркъс Смарт вкара 21 точки, от които 17 през втората част, а Селтикс се оказа последният отбор, който отдаде чест на трагичнозагиналия Коби Брайънт.

Джейсън Тейтъм, току що селектиран за първо участие в Мача на звездите, се върна на терена след пропуснати три мача заради разтежение в слабините. Той остана на терена 24 минути и в тях вкара 20 точки. За гостите Д'Анджело Ръсел отбеляза 22 точки.

В дербито на върха в Северозападната дивизия Денвър Нъгетс се наложи над Юта Джаз със 106:100 и излезе еднолично начело. Нъгетс има 33 победи и 15 поражения, то гостите останаха сд 32/16.

Никола Йокич се разписа с 28 точки, в това число и 6 в последните 2 минути, а в допълнение направи и 10 асистенции. Домакините изоставаха с 61:70 4:13 минути преди края на третата част, но серия от 15:0 в края на частта обърна хода на двубоя. Серията продължи и в началото на четвъртия период, като в един момент се оформи на 27:1.

Джордан Кларксън се отличи с 37 точки за Джазмените, след като водещият им реализатор Донован Мичъл трябваше да се примири с 4. Все пак денят за него не беше съвсем тъжен, тъй като беше избран за първи път за участие в Мача на звездите.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Кливланд - Торонто 109:115
Вашингтон - Шарлът 121:107
Атланта - Филаделфия 127:117
Бостън - Голдън Стейт 119:104
Денвър - Юта 106:100
Лос Анджелис Клипърс - Сакраменто 103:124