Сякаш без голяма конкуренция за първото място в анкетата за „Спортно събитие на седмицата” триумфът беше за гимнастичките от националния отбор, които отново се окичиха с медали от Световното първенство, което се проведе в София.

Златните момичета взеха безапелационно първото място с 51,72 % от гласовете ви и оставиха доста назад на втората позиция националния отбор по волейбол, който също жъне победи на форума, на който сме съдомакини с Италия. „Трикольорите” са с 13,79 %.

Третата позиция се поделя от друг национален отбор на България, този по баскетбол, който спечели срещу третия в световната ранглиста тим на Франция и Световното първенство по художествена гимнастика, което отмина, като и двете събития имат по 12,64 %.

Гласове събраха и първото място на ЦСКА в класирането на Първа лига, първите попадения на Кристиано Роналдо за Юве в Серия А, както и поражението на Левски от Локомотив Пловдив, но те взеха доста под 10 % от гласовете.