Левски победи Берое 07 (Стара Загора) със 75:62 (21:17, 15:11, 17:21, 22:13) точки в първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за жени. Срещата-реванш е в Стара Загора на 1-ви февруари от 18 часа.

„Сините“ водеха през целия мач, а през третата четвърт преднината им достигна 16 точки – 46:30. Последва спад в играта на домакините и след 30 минути те имаха аванс само от 4 точки - 53:49.

В последната четвърт баскетболистките на Левски вкара 22 точки срещу 13 за състезателките от Стара Загора и стигнаха до победата с 13 точки разлика - 75:62.

За Левски четири баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив. Христина Иванова реализира 17 точки, Диана Найденова - 15 точки, Агнеса Дойчинова - 14 точки и 13 борби, а Петя Джамбазка - 11 точки.

Звездата на „сините” Хуанита Уорд игра само 13 минути и записа 8 точки. Американката получи травма през първото полувреме и през второто влизаше на терена за кратко, накуцвайки, за да помогне на съотборничките си.

За Берое 07 се отличиха Златина Калоферова с 24 точки и 10 борби и Зоя Станоева с 14 точки и 8 асистенции.