Българският национал Александър Везенков и неговият отбор Барселона претърпяха загуба във важен мач от Евролигата.

В пореден двубой от груповата фаза каталунците отстъпиха с 65:85 като гости на германския Брозе Баскет.

Срещата бе сблъсък между два от отборите, борещи се за място в топ 8, а след поражението Барса остава поне временно на 11-а позиция със 7 победи и 9 загуби.

Везенков започна мача като резерва, но в последствие влезе в игра и записа над 24 минути на паркета, в които записа 9 точки - 2/2 от зоната на 2 точки, 1/2 от тройката и 2/2 от фаул линията. Тайрис Райс бе най-резултатен за каталунците с 19 точки.

За победителите Янис Стрелникс и Дариус Милър реализираха по 20 точки.

Ключова се оказа втората четвърт в мача, в която Бамберг натрупа солидна преднина. В края на третата и началото на четвъртата част Барса опита да се върне в мача като намали пасива си на 7 точки. Германците обаче удържаха аванса си и заслужено стигнаха до победата.

В друг мач от турнира Анадолу Ефес победи Галатасарай с 84:73.