Отборът на Олин Едирне загуби като гост от Банвит със 71:89 точки в мач от 15-ия кръг на турското първенство по баскетбол за мъже.

Българският национал Филип Виденов игра 27 минути за Олин Едирне и бе най-резултатен с 15 точки, 3 борби и 2 асистенции.

Олин Едирне е на 12-то място в класирането с 4 победи и 11 загуби, а лидер е Ефес Истанбул с 13 победи и 2 загуби.

Френският тим Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, разгроми Тулон със 104:76 (31:27, 31:11, 15:19, 27:19) точки в мач от 14-ия кръг на първенството на Франция.

Илиан Евтимов игра само 19 минути, но бе най-резултатен за своя тим с 18 точки.

Отборът на Елан Шалон е начело в класирането с 12 победи и 2 загуби.

Чавдар Костов и Кавала постигнаха победа в гръцкото първенство. Кавала победи у дома Илисиакос със 78:73 точки.

Костов бе резерва, игра 15 минути и завърши със 7 точки и 3 борби.

Кавала е на 6-то място в класирането с 6 победи и 8 загуби след 14-ия кръг.

В женското баскетболно първенство на Испания Жаклин Златанова игра 42 минути при домакинската победа на Сарагоса над Парфумериас със 72:66 точки след продължение в мач от 14-ия кръг.

Българката завърши с 14 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Сарагоса е на трето място в класирането с 10 победи и 4 загуби.

В друг мач от кръга Евелина Гунева и Бургос отстъпиха пред Ривас със 70:88 точки.

Гунева игра 30 минути и записа 15 точки, 8 борби и 1 асистенция.

Бургос е на девето място в класирането с 4 победи и 10 загуби.