Филип Виденов започна по доста добър начин кариерата си в италианското първенство. Неговият тим Солсоника Риети победи по изключително драматичен начин като домакин Чимберио Варезе. Крайния резултат бе 83:82, а 3550 зрители в залата в Риети станаха свидетели на изключителна драма.

Редовното време не бе достатъчно на двата тима да определят победител и след дузина обрати в резултата се стигна до 64:64 след 40 минути игра. Първото продължение отново завърши наравно – 14:14, и съответно светлинното табло показваше 78:78 след 45 минути игра. През втория период от 5 допълнителни минути домакините измъкнаха победата изключително драматично, след като по-малко от 30 секунди преди края губеха с 81:82, но Марио Джиджена реши нещата с кош за крайното 83:82.

196-сантиметровият Виденов, който бе изиграл само една среща с екипа на Дунав след като разтрогна договора си с Кахасол Севиля не попадна в стартовата петица на Риети. Въпреки това той се включи много добре като резерва, престоявайки на терена 17 минути. Филип успя да реализира 8 точки. Гардът игра с любимия си номер 13 на екипа.

Най-резултатен за победителите бе Морис Финли с 22 точки и 6 овладени борби. Единственият друг съотборник на Виденов с двуцифрен точков актив бе Лирой Хърд с 11 точки.

За Варезе Делонте Холънд бе над всички със своите 30 отбелязани точки, а италианският национал Джакомо Галанда добави 14, но явно това не бе достатъчно за успеха на Чимберио.

Тази победа бе под номер 10 за Солсоника Риети през сезона, и въпреки това тимът продължава да е с отрицателен баланс – 10 победи и 11 загуби. В следващия кръг Риети посреща Премиата Монтегранаро в преследване на третата си поредна победа през 2008.