Баскетболният Барселона загуби от Оклахома Сити Тъндър с 89:92 точки, а българинът Александър Везенков имаше стрелба от тройката за победа, но пропусна в заключителните моменти на срещата.

Първо при точка пасив за Барса - 89:90, Везенков стреля за три точки, но пропусна 3 секунди преди края.

Последваха два точни наказателни за Оклахома и при последната атака на „каталунците“ пак Александър Везенков стреля от тройката, но не успя да прати мача в продължение.

Демонстративният двубой бе част от европейското турне на Оклахома Сити Тъндър.

Българинът остави много добри впечатления с играта си, завършвайки с 13 точки, от които три тройки, за близо 27 минути на терена.

21-годишният баскетболист добави и 2 борби, и една асистенция.

Националът влезе в игра в средата на първата част и за 10 минути на терена през първото полувреме реализира 5 точки.

източник: twitter.com/FCBbasket

През второто полувреме Александър Везенков се включи в средата на трета част и остана в игра до края на срещата. С тройка на българина 7 минути преди края на двубоя Барса израни за 76:76 точки.

При следващата атака на „каталунците“ отново тройка на Везенков даде преднина на домакините за 79:78 точки.

С 25 точки и 4 борби най-резултатен за Барса бе Виктор Клавер, а за Оклахома с 24 точки и 8 борби завърши Енес Кантер.

Двубоят бе интересен и оспорван, като Барселона водеше с 47:45 точки на почивката и с 68:67 след третата част, а в края домакините изпуснаха успеха, а Оклахома взе победата, след като преди два дни претърпя поражение от Реал Мадрид в испанската столица.