Асеко Проком нанесе първа загуба на лидера в класирането на полското първенство Енерга Чарни. Филип Виденов и съотборниците му спечелиха със 76:73 точки у дома и взеха четвърта победа от началото на сезона.

Българският национал игра 22 минути в този мач и се отчете с две вкарани тройки. Той завърши с 6 точки и 4 борби.

В четвъртък Проком е домакин на литовския Жалгирис с пореден мач от Група А на Евролигата.

Отборът на Кахасол Севиля победи шампионите от Каха Лаборал в поредния кръг на испанското първенство. Севиля с Калоян Иванов в състава спечелиха у дома с 91:71 точки.

Българинът бе на терена близо 19 минути и успя в една от стрелбите си, като завърши с 2 точки. Освен това той спечели 7 борби и направи 2 асистенции. Това е четвърта победа за Кахасол от началото на сезона, като тимът има и 6 загуби и е на 12-о място в класирането.

Драматична загуба в мач от италианското първенство допусна Сутор Монтегранаро. Тимът на Деян Иванов загуби като гост от Енел Бриндизи със 75:77 точки, предава bgbasket.com.

Варненецът бе титуляр за Монтегранаро и игра 31 минути. За това време той успя да запише 11 точки и 8 борби, но направи и 5 грешки. След този кръг Монтегранаро има 4 победи и 4 загуби.