След блестящия си мач срещу Барселона миналата неделя, Филип Виденов вкара само 6 точки за успеха на Гранада над Рико Манреса с 82:77, пише bulgarianbasket.com. Той обаче бе пазен от защитниците на гостите през всичките 22 минути, през които бе на игрището и бе дублиран през повечето време. Така той направи най-много асистенции от целия отбор – 4.

Крис Борчард бе най-резултатен за Гранада с 20 точки, а Джими Хънтър добави 15. За гостите пък се отличи Хавиер Булфони с 26 точки, от които 6 тройки.

Победата изкачи Гранада на осмо място във временното класиране на испанската АСВ. До този момент те имат 6 победи и също толкова загуби. По-късно днес ВивеМенорка на Калоян Иванов гостува на Бруеса.

В същото време трите българки в Лига Феминина – най-доброто испанско първенство за жени нямаха голям успех. Отборите на Веселка Тодорова, Жаклин Златанова и Евелина Гунева загубиха срещите си от 11-ия кръг.

Тодорова с Ондарибия не успя срещу Перфумериа Авенида и загуби със 63:76. Българката игра 8 минути и хвана 1 борба.

Златанова пък завърши с 2 точки за 16 минути при загубата на Екстругаса от Феве Сан Хосе с 54:62.

Най-добре от българките в този кръг игра Гунева, завършила с 5 точки, 2 асистенции и борба, но и нейния тим Кади не можа да стигне до победата и падна като гост на Ховентут Мариана със 73:79.

Божидар Аврамов във втора испанска група не бе в групата за поредната загуба на Гандия, този път у дома със 64:68 от Ла Палма.

Във втора испанска лига Радостина Димитрова отбеляза 7 точки и подаде 3 завършващи подавания за 25 минути игра при победата на нейния Бургос като гост на Дуран Макинара Енсино. След този успех те са на второ място в LF 2-A с актив от 9 победи от общо 11 изиграни срещи.