В много драматичен мач от баскетболното първенство на Испания АСВ Гранада постигна победа с три точки 74:71 срещу Иурбентиа Билбао.

Българският баскетболист в отбора на Гранада Филип Виденов игра под нивото си и за малко повече от 11 минути на игрището успя да отбележи само пет точки, а също така се отличи и с две асистенции.

Много важно бе включването на Виденов в края на третата четвърт, когато неговият отбор бе с пасив от една точка, а Иурбентиа имаше атака секунди преди да изтече времето и Филип успя да открадне топката и да отбележи две точки, с което даде аванс за Гранада.

Най-резултатен за победителите бе Джими Хънтър с 16 точки, а за отбора от Билбао се отличи Марко Банич с 20 точки.

Гранада се намира на седмо място във временното класиране с три победи и две загуби.